Jak montowana jest szyba przyciemniająca w samochodzie?


Wiele osób uważa, że przyciemniane szyby dodają autom więcej nonszalancji, stylu i uroku, a oprócz tego świetnie sprawdzają w słoneczne dni. Ale co trzeba zrobić, aby zainstalować przyciemniane szyby w samochodzie? Nasz przewodnik zawiera informacje w jaki sposób zamontować przyciemniane szyby w aucie.

Wybór właściwego przyciemnienia

Wybierając przyciemnienie do samochodu, należy wziąć pod uwagę zarówno styl, jak i praktyczność. Rodzaj wybranego przyciemnienia będzie zależał od tego, ile światła chcemy wpuścić do samochodu, a także od tego, ile prywatności potrzebujemy. Najpopularniejsze są ciemne odcienie, które blokują większość światła. Jednak jaśniejsze odcienie mogą być również stosowane w celu uzyskania bardziej subtelnych efektów.

Montaż szyb przyciemnianych

Po wybraniu odpowiedniego przyciemnienia dla swojego samochodu, nadszedł czas, aby rozpocząć jego instalację. Proces ten polega na nałożeniu warstwy folii samoprzylepnej na wewnętrzną stronę okna, a następnie przycięciu jej do odpowiedniego rozmiaru. Pamiętaj, aby szyba była wcześniej odtłuszczona i umyta. Po przycięciu folii należy ją starannie wygładzić na szybie za pomocą ściągaczki. Następnie należy usunąć wszelkie pęcherzyki powietrza. Na koniec należy przyciąć krawędzie i uszczelnić je odpowiednio.

Czy warto montować samemu szyby przyciemniane?

Montaż folii przyciemniającej szyby to wiele korzyści dla właścicieli samochodów. Pomaga zmniejszyć odblaski słoneczne i ułatwia utrzymanie chłodu w gorące dni. Zapewnia również większą prywatność. Montaż folii nie jest trudnym zadaniem, jednak wymaga wprawy i doświadczenia. Dobrym wyborem jest powierzenie tego zadania profesjonalnej firmie, takiej jak Foltech, która oferuje fachowe przyciemnianie szyb samochodowych w Szczecinie.

Wróć do bloga