Blog

Najpopularniejsze rodzaje folii stosowane do przyciemniania szyb samochodowych

Zapewniają prywatność, ale przede wszystkim chronią wnętrza pojazdów przed nagrzewaniem – folie do przyciemniania szyb samochodowych, bo to o nich mowa, od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Stanowią skuteczną barierę dla promieni słonecznych, ale także istotnie podnoszą estetykę samochodów. Obecnie wyróżnić można kilka rodzajów folii przyciemniających. Co je charakteryzuje i czym się różnią? Poznaj najpopularniejsze rodzaje folii wykorzystywanych do przyciemniania szyb w samochodach.

Czytaj dalej

Jak działa folia antywłamaniowa na szyby samochodowe?

Oklejanie szyb samochodowych najczęściej kojarzy się z aplikacją folii przeciwsłonecznych, które chronią wnętrze auta przed przegrzaniem i uciążliwym słońcem. Coraz większą popularność zyskują też antywłamaniowe folie samochodowe. Jak sama nazwa wskazuje, ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie szyb przed rozbiciem podczas próby kradzieży samochodu bądź też uszkodzeniem w razie wypadku lub losowego zdarzenia. Czy rzeczywiście folie antywłamaniowe są skuteczne i dostatecznie chronią szyby? Sprawdź, jak działają w dalszej części artykułu.

Czytaj dalej

Przyciemnianie szyb samochodowych a przepisy

Celem przyciemniania szyb w samochodach jest nie tylko poprawa estetyki pojazdów, ale także ochrona przed promieniowaniem UV. Zastosowanie folii przyciemniających sprawia, że wnętrza pojazdów wolniej się nagrzewają w upalne dni, a zimą dłużej zatrzymują ciepło. Oprócz tego przyciemnienie szyb zwiększa prywatność pasażerów oraz ukrywa przedmioty znajdujące się w aucie. Kluczowy okazuje się także aspekt bezpieczeństwa. Przyciemnianie eliminuje ryzyko przedostawania się do wnętrza pojazdu odłamków szkła w przypadku uszkodzenia szyb. Należy być jednak świadomym, że możliwość zastosowania folii przyciemniających reguluje polskie prawo. Sprawdźmy, co na ten temat mówią przepisy.

Czytaj dalej