Wiele osób uważa, że przyciemniane szyby dodają autom więcej nonszalancji, stylu i uroku, a oprócz tego świetnie sprawdzają w słoneczne dni. Ale co trzeba zrobić, aby zainstalować przyciemniane szyby w samochodzie? Nasz przewodnik zawiera informacje w jaki sposób zamontować przyciemniane szyby w aucie.
Oklejanie szyb samochodowych folią przyciemniającą przede wszystkim zapewnia prywatność i zwiększa komfort pasażerów pojazdu. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyna funkcja, jaką może pełnić przyciemnienie. Właśnie ze względu na multifunkcyjność folii coraz więcej kierowców decyduje się na ten kosmetyczny zabieg. Wzrost jego popularności niestety wiąże się też ze wzrostem liczby mitów na temat samych folii. Dziś rozprawimy się z częścią z nich i przedstawimy fakty dotyczące ściemniania szyb.
Zapewniają prywatność, ale przede wszystkim chronią wnętrza pojazdów przed nagrzewaniem – folie do przyciemniania szyb samochodowych, bo to o nich mowa, od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Stanowią skuteczną barierę dla promieni słonecznych, ale także istotnie podnoszą estetykę samochodów. Obecnie wyróżnić można kilka rodzajów folii przyciemniających. Co je charakteryzuje i czym się różnią? Poznaj najpopularniejsze rodzaje folii wykorzystywanych do przyciemniania szyb w samochodach.
Oklejanie szyb samochodowych najczęściej kojarzy się z aplikacją folii przeciwsłonecznych, które chronią wnętrze auta przed przegrzaniem i uciążliwym słońcem. Coraz większą popularność zyskują też antywłamaniowe folie samochodowe. Jak sama nazwa wskazuje, ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie szyb przed rozbiciem podczas próby kradzieży samochodu bądź też uszkodzeniem w razie wypadku lub losowego zdarzenia. Czy rzeczywiście folie antywłamaniowe są skuteczne i dostatecznie chronią szyby? Sprawdź, jak działają w dalszej części artykułu.
Celem przyciemniania szyb w samochodach jest nie tylko poprawa estetyki pojazdów, ale także ochrona przed promieniowaniem UV. Zastosowanie folii przyciemniających sprawia, że wnętrza pojazdów wolniej się nagrzewają w upalne dni, a zimą dłużej zatrzymują ciepło. Oprócz tego przyciemnienie szyb zwiększa prywatność pasażerów oraz ukrywa przedmioty znajdujące się w aucie. Kluczowy okazuje się także aspekt bezpieczeństwa. Przyciemnianie eliminuje ryzyko przedostawania się do wnętrza pojazdu odłamków szkła w przypadku uszkodzenia szyb. Należy być jednak świadomym, że możliwość zastosowania folii przyciemniających reguluje polskie prawo. Sprawdźmy, co na ten temat mówią przepisy.